Новини

  Сьогодні 19 листопада відбулось зсідання колегії відділу освіти та нарада керівників навчальних закладів району

   19  листопада 2013 року в приміщені Шаргородської районної гімназії відбулось  засідання колегії відділу освіти Шаргородської районної державної адміністрації на якій розглядалось такі питання:

   

         1. «Про хід виконання Державної цільової соціальної та відповідної районної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року.» По даному питанню доповідала методист з дошкільного виховання Шаргородського районного методичного кабінету  - Ткачук Л.І. У своєму виступі вона відзначила, що відділом освіти, дошкільними навчальними закладами спільно з органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадськістю досягнуто позитивних результатів у розвитку та поліпшення якості дошкільної освіти. Також звернула увагу на прийняття нових державних програм  для здійснення навчально-виховного процесу в ДНЗ – «Дитина»,  «Дитина в дошкільні роки» та інших нормативних документів в дошкільній галузі.  Здійснено аналіз  матеріально-технічної бази ДНЗ, мережі ДНЗ та охоплення дітей  5 річного віку дошкільною освітою.

       2.  «Про хід виконання рішення колегії відділу освіти від 20.11.2012 р. «Про хід виконання розпорядження КМУ від 27.04.2011 р. № 360-р «Про заходи щодо підготовки та проведення в Україні у 2012 році Року спорту та здорового способу життя» та відповідних заходів, затверджених наказом по відділу освіти від 14.12.2011 р. № 402-В». Дане питання висвітлювала Заволович Т.О. - головний спеціаліст відділу освіти Шаргородської РДА. Вона наголосила, що основною метою  ігор  було підвищення рівня організації спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи в навчальних закладах, залучення учнів до регулярних занять фізичною культурою і спортом, підведення  підсумків  позакласної та позашкільної роботи, а також відбір кандидатів до збірних команд району з видів спорту для участі в обласних змаганнях. Цей комплексний захід слугував екзаменом з визначення реального рівня організації спортивно-масової роботи в закладах.

          Протягом 2012-2013 років було проведено  19 зональних та фінальних змагань з 10  видів. Цьому комплексному заході прийняли участь 2203 школярів в числі 473 учнівських команд.

           Переможцями і призерами загальнокомандного заліку стали:
  Серед загальноосвітніх закладів
  І-ІІІ ст. першої групи:                                І     місце    –   Плебанівська
                                                                      ІІ    місце    –   Джуринська
                                                                      ІІІ  місце    –   Клекотинська
  Серед загальноосвітніх закладів
  І-ІІІ ст. другої групи:                                    І     місце    –   Руданська
                                                                      ІІ    місце    –   Покутинська
                                                                      ІІІ  місце    –   Довжанська
  Серед загальноосвітніх закладів І-ІІ ст.    І     місце    –   Перепільчинецька
                                                                      ІІ    місце    –   Носиківська
                                                                       ІІІ  місце    –   Писарівський НВК
    У вересні-місяці поточного року  урочисто відкрито чергову учнівську спартакіаду 2013-2014 навчального року.   Проведено змагання з легкоатлетичного кросу – обов’язкового виду програми. Переможцями цього заходу в командному заліку стали колективи Плебанівської та Перепільчинецької шкіл (учителі Лобур І.М. та Гончар О.М.). Також, в три етапи, проведено змагання з футболу серед юнаків загальноосвітніх закладів І-ІІІ ст., де перемогла  команда Мурафської школи (вчитель Коломієць В.М.). Наші футболісти вибороли перемогу в зональних змаганнях обласної учнівської спартакіади і будуть приймати участь в обласному фіналі навесні 2014 року.
      В   проведених змаганнях  з баскетболу перемогли юнаки Рахнівсько-Лісової СЗШ №1 (вчитель Кривий В.І.) і дівчата Козлівської СЗШ І-ІІІ ст..(Дрозда Г.І.).
     Перемогу в змаганнях з легкої атлетики серед загальноосвітніх закладів І-ІІ ст. виборола команда Сапіжанської СЗШ І-ІІ ст.
        В цьогорічних традиційних осінніх районних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» переможцями у своїх вікових групах стали команди Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1 (в двох підгрупах) та Клекотинської СЗШ І-ІІІ ст.
  3 питання «Про затвердження Положення щодо підготовки матеріалів для книги «Видатні особистості Шаргородщини» та 4 питання «Про затвердження Положення щодо підготовки матеріалів для видання  книги «Ми серцем дякуємо знову за  вистраждану Перемогу», присвячену 70-тій річниці Перемоги українського народу  у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р. та конкурсу  учнівських творів, військової пісні та читців поезії  на  військово-патріотичну тематику» висвітлювала Сандул С.М. - головний спеціаліст відділу освіти Шаргородської РДА. Вона ознайомила  присутніх у залі  з вищевказаними положеннями  та напрямками роботи.
            Одразу після завершення колегії відділу освіти Шаргородської РДА  відбулась нарада керівників навчальних закладів району. На даній нараді розглядались наступні питання:
  1.     Про стан забезпечення закладів освіти району підручниками та навчальною літературою на 2013-14 н.р. Дане питання висвітлила Янчиківська Н.Д. – методист РМК з бібліотечних фондів. У своєму виступі вона здійснила детальний  аналіз забезпечення підручниками  та навчальною літературою навчальних закладів району.
  2.  Про проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад в 2013-2014 н.р. По даному питанню виступала завідуюча районним методичним кабінетом - Гуменюк В.А. Валентина Анатоліївна звернула увагу керівників навчальних закладів на нормативно-правову базу з даного питання, готовність навчальних закладів на база яких буде проходити ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад в 2013-2014 н.р.. Також повідомила графік проведення олімпіад та склад предметних комісій з перевірки олімпіадних робіт.
  3.      Про проведення конкурсу «Вчитель року-2014» в номінаціях «математика»,  «географія», «правознавство», «хімія», «початкові класи»  та участь у ньому педпрацівників ЗНЗ району.  Дане питання висвітлила  завідуюча районним методичним кабінетом - Гуменюк В.А. Звернула увагу керівників навчальних закладів  журі районного конкурсу на нормативно-правову базу з даного питання, терміни проведення, умови проведення.
  4.     Про підсумки районного конкурсу «Міс і Містер Орфографії. Гуменюк В.А. - завідуюча районним методичним кабінетом відзначила, що в даному конкурсі взяли участь 27 учнів з 25 шкіл району(2 учні   двох СЗШ І-ІІ ступенів, 4 учнів НВК та 21 учень 19-ти СЗШ І-ІІІ ступенів – 60 % від загальної кількості шкіл).
  В п’ятірку кращих увійшли десять учнів(Стрільницького НВК, Джуринської,  Клекотинської, Козлівської, Михайлівської, Мурафської,  Пеньківської, Плебанівської, Шаргородської №1 СЗШ І-ІІІ ст., Шаргородської районної гімназії ).
  Перемогу в конкурсі та звання «Міс Орфографії» здобула Пльонсак Світлана, учениця Пеньківської СЗШ І-ІІІ ступенів.  Призерами конкурсу стали Шпачинська Анастасія, уч. Мурафської СЗШ, Баранов Михайло, уч. Шаргородської СЗШ №1 (ІІ-ге місце), Байталюк Людмила, уч. Михайлівської СЗШ, Француз Мар’яна, уч. Джуринської СЗШ І-ІІІ ст. (ІІІ-тє місце). Їм присвоєно звання «І-місце-Міс та Містер Орфографії» та «ІІ-місце-Міс та Містер Орфографії». Ще чотири учні, посівши ІV та V місця, здобули заохочувальні дипломи і звання «Золота Надія Орфографії»,  «Надія Орфографії» (додаток до наказу).
  Також у виступі відзначено роботу вчителів початкових класів Романюк С.М. (Пеньківської СЗШ), Рошак І.Ф. (Мурафської), Сафурак А.А. (Шаргородської №1), Герасимчук В.М. (Джуринської), Шаргало А.В. (Михайлівської), Поперечної Г.І. (Плебанівської), Мацькової В.П. (Шаргородської районної гімназії), Крупляк А.Д. (Клекотинської), Жмурко В.В. (Козлівської), Кущій С.П. (Стрільницького НВК); буде нагороджено їх грамотами відділу освіти.
  Позитивно відмічено той факт, що високий і достатній рівень навчальних досягнень в написанні диктанту виявили  10 учнів (37% від усієї кількості учасників). 11 учнів (42 %) виконали 2/3 завдань, що пропонувались.
  5.     Про проведення районного конкурсу «Кращий працівник психологічної служби закладу освіти – 2014». Петрук Н.І. – психолог районного методичного кабінету на нормативно-правову базу з даного питання, терміни проведення, умови проведення.


  19.11.2013 | Aдмін

  Вернутись назад