Новини

  Медогляд перед школою не дає об'єктивної інформації?

   
       У більшості районних поліклінік країни батьки і діти стоять у величезних чергах, щоб встигнути пройти медогляд до 1 вересня

     У більшості районних поліклінік країни батьки і діти стоять у величезних чергах, щоб встигнути пройти медогляд до 1 вересня
        "Я з сином чесно намагалася пройти в нашій дитячій поліклініці всіх лікарів, - розповідає киянка Інна Черняк. - Виявилося, що фахівці працюють два рази на тиждень по 2-3 години, а записують на прийом до них лише по п'ятницях. Ми приходили на запис ще до відкриття поліклініки двічі, але біля входу було багато людей, які займали чергу, напевно, з п'ятої ранку".
        Через величезні черги батьки з дітьми не встигають пройти всіх лікарів, тому користуються іншими можливостями пройти медогляд.
        "Багато мам з нашого класу кажуть, що для прискореного медогляду необхідні лише хороші відносини з дільничною медсестрою, коробка цукерок і 50 гривень", - розповідає Інна Черняк.
        "А ми з донькою чесно обійшли всіх лікарів за списком, але на це витратили три дні", - говорить Галина Коваль із Житомира.
       У МОЗ з цього приводу кажуть, що профілактичні огляди необхідні, а, купуючи довідку, батьки шкодять здоров'ю своїх дітей і беруть на себе відповідальність за проблеми з їхнім здоров'ям у майбутньому.
       Також, в Міністерстві охорони здоров'я пояснюють, що цього року введено новий порядок проходження медогляду перед школою, який має вирішити проблему з чергами.
       "До 1 вересня зобов'язані надати довідку тільки першокласники, іншим школярам не обов'язково бігти на медогляд зараз - якщо останній раз його проходили хоча б минулої осені або взимку, довідка все ще дійсна. І новий огляд можна пройти вже після початку навчального року, коли ажіотаж спаде", - пояснює представник прес-служби МОЗ Світлана Тихоненко.
        "Люди стоять в черзі на медогляд не за інформацією про стан здоров'я, а за папірцем. Але це не говорить про те, що батьки чи лікарі - погані, просто у нас не гідна європейської країни організація охорони здоров'я", - вважає педіатр Євгеній Комаровський.
         "Невже за три хвилини огляду можна зробити адекватний висновок? Лікар в цій ситуації - призначений державою цап-відбувайло, який підписує папірці і буде винен, якщо з дитиною щось станеться. Хвороби, через які діти помирають на уроках фізкультури, не можна виявити за допомогою подібних медоглядів, це вимагає поглиблених обстежень", - стверджує він.
  За матеріалами: Сегодня


  19.08.2011 | Aдмін

  Вернутись назад