Новини

  Відбулась колегія відділу освіти

  14.03.2017 року в залі засідань Шаргородської райдержадміністрації відбулась колегія відділу освіти та нарада керівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів району.
      В роботі колегії відділу освіти окрім членів колегії, керівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних навчальних закладів, керівників структурних підрозділів відділу освіти взяла учать і голова Шаргородської районної державної адміністрації Катерина Станіславівна Кедик.
      На колегії відділу освіти розглядались слідуючі питання:
      Перше питання «Про стан дотримання вимог  чинного законодавства  в питаннях проведення атестації  педагогічних та керівничих кадрів» висвітлила   методист Шаргородського районного методичного кабінету Мельник В.Я.
  Вона у своєму виступі зосередила увагу керівників навчальних закладів  на дотриманні чинного законодавства під час  атестації педагогічних працівників зокрема Закону України «Про освіту», наказів Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників України» та від 20.12.2011 року №1473 «Про затвердження змін до Типового положення про атестацію педагогічних працівників», наказу Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013 року №1135
      Зазначено, що навчально-виховний процес в 2016-2017 навчальному році в районі забезпечує 1205 освітян, атестацією охоплено 165   педагогічних працівників та 40 керівників закладів освіти. Станом на даний час, відповідно до поданих заяв та подання педагогічної ради, атестаційною комісією відділу освіти атестуватимуться 23 педагогічних працівники на відповідність кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії», 11 на присвоєння, 10 – на відповідність раніше присвоєному званню «старший вчитель » та  7 педагогічних працівників на присвоєння звання «старший вчитель».
       Наголошено було також і на тому, що протягом лютого-березня 2017 року було проведено перевірку та вивчення стану організації атестації педпрацівників закладів освіти району, за результатами перевірки складено довідки, висновки доведені до відома адміністрації закладів освіти та атестаційної комісії.
  Зауважена також, що основною умовою організації та  проведення атестації є суворе дотримання законодавчих та нормативних вимог, етапів проведення атестації і об’єктивність  в оцінюванні діяльності педагогічних кадрів.
  По другому питанню «Про організацію правовиховної роботи, профілактики правопорушень серед учнівської молоді та здійснення соціального супроводу дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах»  доповідала головний спеціаліст відділу освіти Шаргородської районної державної адміністрації  Сандул.С.М.
      У своєму виступі вона наголосила, що в 2016-2017 навчальному році робота відділу освіти та керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів спрямована на проведення комплексної превентивної профілактично-просвітницької роботи по запобіганню правопорушень та злочинності серед дітей та учнівської молоді, зокрема шляхом запровадження нових форм і методів профілактики правопорушень, попередження вживання наркотичних та психоактивних речовин серед неповнолітніх, системи дієвого контролю за станом та результатами роботи з попередження правопорушень серед неповнолітніх, забезпечення профілактичної  роботи щодо попередження насильства в учнівському середовищі, у сім'ї, удосконаленню форм і методів профілактичної роботи щодо недопущення рецидивної злочинності серед неповнолітніх, забезпеченню просвітницько-профілактичної роботи з формування здорового способу життя серед неповнолітніх.
      Реалізовуючи дані завдання  в НВЗ використовуються, як традиційні форми роботи - Координаційні ради при райдержадміністраціях з профілактики правопорушень; Ради з профілактики правопорушень в школах; система наставництва; залучення до гурткової та позакласної роботи; педагогічний, психологічний, соціальний супровід дітей із сімей, які опинились в складних життєвих обставинах та дітей, які перебувають на обліку в Нацполіції, проект „Літера Н” в класному журналі; тижні, декадники, місячники правознавства, рейди, так і інноваційні угоди про співпрацю з Національною поліцією, ССД, органами охорони здоров'я; плани спільних дій; нові методики надання психологічної допомоги; робота районної громадської організації учнівського самоврядування „Союз старшокласників „Лідер” та районної  громадської організації батьків та дітей „Співдружність”.
     В НВЗ району  запроваджені  профілактичні програми „Корисні звички” та „Цікаво про  корисне”, які є сучасними технологіями формування в учнів початкових класів навичок здорового способу життя.
      Найактивніше в районі  впроваджується  програма ПРООН/ЮНЕЙДС «Сприяння просвітницькій роботі «Рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя» (для учнів 7-11 класів) та «Я-моє здоров’я, моє життя»» (для учнів 5-6 класів). Ці програми діють в усіх школах, де є практичні психологи та соціальні педагоги.
      В районі реалізується профілактична програма „Дорослішай на здоров'я”, спрямована на формування у підлітків здорового способу життя( в 2-х школах – Сапіжанській та Федорівському НВК). Також проводяться зустрічі з працівниками Національної поліції  та рейди до місць відпочинку і дозвілля молоді у вечірній час.
       Третім питанням заслуховувався звіт директора ДОК ім. В. Загурного с. Клекотини Василишина В.О. «Про роботу по забезпеченню комфортних умов для відпочинку та дозвілля школярів».  Директор ДОК ім. В. Загурного у своєму виступі зосередив увагу присутніх на проблемах закладу які частково вирішені та  на ті,  які потребують додаткових коштів для підготовки закладу до роботи у новому сезоні.
       Про хід виконання рішення колегії відділу освіти від 22.03.2016 року «Про стан та перспективи впровадження інформаційної системи управління освітою (ІСУО) в закладах освіти району» доповідав методист Шаргородського районного методичного кабінету Дибчук А.І.
        Під час свого виступу, який супроводжувався показом слайдів з інформаційними матеріалами з даного питання, він здійснив детальний аналіз  впровадження даної системи в навчальних закладах району: оновлення даних начальних закладів на порталі ІСУО, роботу з електронного документообігу та наповнюваності шкільних сайтів інформаційними матеріалами з метою висвітлення діяльності навчальних закладів в Інтернет мережі. Зокрема в цьому напрямку було відзначено роботу  Шаргородської районної гімназії,  Рахнівсько-Лісової №1, Мурафської, Михайлівської, Джуринської, Шаргородської №2  СЗШ І-ІІІ ступенів. Також було проаналізовано подання статистичної звітності навчальними закладами як у відділ освіти так і на портал ІСУО.
        Відзначено також і те, що з початку впровадження автоматизованої програми «Курс:Школа» як складової частини ІСУО, дана програма мала багато недоліків і займала багато часу не тільки у виконавця, але і у педагогічних працівників. Спочатку колектив не бачив перспектив програми «Курс:Школа», відношення було скептичне. Але з часом було зрозуміло, що вона може бути корисною насамперед в  тому, що за короткий термін (декілька хвилин) можливо вибрати таку інформацію як:  списки учнів по роках, класах та за адресами, загальна кількість учнів «на сьогодні», номери телефонів батьків, інфраструктура навчальних закладів (корпуси, поверхи, кабінети, класні кiмнати і т.iн.), адміністрацію, викладацький склад, учнів, їх батьків, дисципліни, що читаються (предмети), відомості про класи, їх кількість і т.п..
         Підсумки колегії підвела голова Шаргородської районної державної адміністрації Катерина Станіславівна Кедик, яка наголосила присутнім на важливості розглянутих на колегії питань, а також подякувала керівникам навчальних закладів та їхнім колективам за наполегливу та важку працю щодо навчання та виховання підростаючого покоління.
        Своє бачення по згаданих вище питаннях висвітлив і начальник відділу освіти Шаргородської райдержадміністрації Володимир Кутнік.