Новини

  РАЙОННИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ

   

  «Особливості працездатності й реабілітація школярів з особливими освітніми потребами» для вчителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою навчання на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1 22.03.2017 р. Вимогою сьогодення є удосконалення якості освіти для дітей з особливими потребами, створення умов для реалізації індивідуальних можливостей кожної дитячої особистості.
          Працюючи за новим Державним стандартом  початкової загальної освіти документ визначає оптимальний зміст та обсяг навчального навантаження у поєднанні з відповідною корекційно-розвитковою роботою (згідно нормативно-правової бази).

          З 2016-2017 н.р. за індивідуальною формою навчання здобувають освіту – 31 учень з особливими освітніми потребами.   
     З метою формування професійної компетентності з вчителів загальноосвітніх установ щодо особливостей надання освітніх послуг дітям з психофізичними порушеннями  розвитку 22 березня 2017 року на базі Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1 відбувся семінар-практикум для вчителів, які працюють за індивідуальною формою навчання.  
        В семінарі прийняли участь вчителі, які працюють за  індивідуальною формою навчання з шести шкіл району (Перепільчинецької, Мурафської, Михайлівської, Плебанівської, Клекотинської, Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст.№1).
        Традиційно розпочав роботу семінару начальник відділу освіти Шаргородської РДА Кутнік В.О., зазначивши, що на сучасному етапі в Україні відкрилися нові перспективи змін у системі спеціальної освіти, що насамперед пов’язані з переосмисленням ставлення до дітей з особливостями психофізичного розвитку. Основою для успішної інтеграції дитини в суспільство є не тільки взаємодія спеціалістів і батьків дитини з вадами розвитку, їх  гуманізм, професіоналізм і відповідальність у всій системі стосунків з дитиною, а й дбайливе ставлення до дитини, вияви ласки, тепла, розуміння не тільки з боку дорослих, а й з боку здорових однолітків.
           Заступником  з навчально-виховної роботи  Шаргородської  СЗШ І-ІІІ ст. №1 Крижанівською Н.В. було ретельно та доцільно із змінами у законодавстві висвітлено аспекти роботи адміністрації школи щодо актуальної тематики.
           На семінарі розглядалися наступні питання:
         Психологічний та соціально-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами;
         Корекційні прийоми реалізації індивідуального підходу до дітей з порушеннями опорно-рухового апарату в умовах індивідуального навчання;
         Психічні розлади, які можна корегувати у молодших школярів.
     Учасниками семінару були вчителі, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за індивідуальною формою навчання.
           Спільне обговорення проблематичних аспектів з досвіду роботи, обмін досвідом, вироблення рекомендацій посприяло переосмисленню учасниками семінару підходів до змістового наповнення  і структурування уроків; визначення пріоритетів при формуванні життєвої компетентності у дітей з розумовою відсталістю та затримкою психічного розвитку.
        На майстер-класах консультанти ШР ПМПК Куцолапська А.М. продемонструвала приклад здійснення під час уроків системи корекційних заходів, спрямованих на опанування учнями навчального матеріалу.
            Вчитель початкових класів Шаргородської СЗШ І-ІІІ ст. №1 Сафурак А.А. ознайомила з методиками навчання дітей з порушеннями у розвитку  використовуючи ІКТ. Присутні на заході були зацікавлені, спостерігався інтерес, доцільність, актуальність.
            Асистент вчителя Мурафської СЗШ І-ІІІ ст. Шуляк Г.М. підготували змістовний виступ з власних напрацювань з дітьми з особливими освітніми потребами. Надані чіткі рекомендації у вигляді порад для вчителів, які працюють з дітьми з інвалідністю.
             Практичним психологом Шаргородської районної  гімназії Молнар О.М. були представлені творчі роботи дівчинки з особливими освітніми потребами. Учениця ШРГ буде приймати участь в обласному фестивалі для дітей з особливими освітніми потребами «Повір у себе» .
           Учасників семінару об’єднувало те, що вони працюють задля дітей та в ім’я дітей. Життя задля того, щоб зробити світ дитини з особливими потребами щасливим і радісним.
        Захід завершився з обміном власних напрацювань між учасниками зібрання.
     Були роздані методичні рекомендації адресовані для вчителів, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами та змістовні буклети з відповідної тематики.
  Завідувач ШР ПМПК
  Альона Куцолапська 


  09.04.2017 | Aдмін

  Вернутись назад