Новини

  «LEADFEST: Нова українська школа Шаргородщини в дії»

  27 серпня 2018 року відділ освіти та комунальна організація «Шаргородський РМК»
   

     провели районний форум учителів початкової освіти «LEADFEST: Нова українська школа Шаргородщини в дії», яким було підсумовано цілорічну роботу освітянської галузі у напрямку її реформування та впровадження концептуальних засад нової української школи. Аудиторію форуму склали близько 185 осіб: учителі 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, заступники директорів шкіл з навчально-виховної роботи, вихователі ГПД, батьки учнів.

  Форум розпочала завідувач РМК Валентина Гуменюк словами Софії Русової, видатної української культурно-освітньої діячки, педагога, про те, що  вселюдському житті тільки той народ і бере перемогу, який має найкращу школу.

  Учителі Шаргородської районної гімназії «посадили» символічне дерево найкращої школи «НУШ», проказали умови для його цвітіння, презентували бачення моделі нової української школи з її цінностями.

  У ранкове коло НУШ Шаргородщини для привітання учасників форуму запросили начальника відділу освіти Володимира Кутніка, який після вітального слова нагородив подяками учасників регіонального пілотного проекту ‒ учителів-експериментаторів Рахнівсько – Лісової СЗШ І-ІІІ ступенів Пльонсак В.М. та Омелянчук Г.В., директора закладу Горобця В.О., його заступників Байдак С.В. та Філіпішину І.І., вихователя ГПД Чайку І.І., практичного психолога Синько Л.І.

  Далі група учасників регіонального пілотного проекту утворила коло обміну інформацією  і поділилися секретами підтримки реформи НУШ.  

   Директор ЗЗСО Горобець В.О. та його заступники Байдак С.В. і Філіпішина І.І. розповіли, як започатковувся проект і його управлінський супровід, створення освітнього середовища для першокласників та особливості педагогіки партнерства в експериментальному закладі. 

  З власною практикою в контексті освітніх новацій та результатами авторських пошуків ознайомили учасників форуму учителі-експериментатори Пльонсак В.М. та Омелянчук Г.В.

            До педагогів приєдналися учениця експериментального класу Кароліна Бєлих, яка давала відповіді на запитання, що надходили із зали, і сподобалася присутнім невимушеністю у діалозі та відвертістю відповідей.

  Змістовним продовженням презентації досвіду підлотників були виступи вихователя ГПД Чайки І.І. та практичного психолога Синько Л.І.

           Переконливо на прикладі пілотного 1-Б класу озвучила присутнім основи педагогіки партнерства Людмила Другак, мама Кароліни, представник від батьківського комітету. Вона висловила загальну думку батьків, що дітям в класі навчатись було комфортно і, незважаючи на постійну ігрову діяльність, рухливість, вони до кінця року навчились усьому, що уміють їх однолітки: читати, писати та обчислювати. У своєму виступі вона наголосила, що надзвичайно згуртовували усіх родинні завдання. Батьки підтримали ідею НУШ в експерименті і не шкодують про те, що діти навчались саме у цьому класі. Вони із задоволенням продовжать у ньому навчання, тому що працювати по-іншому вже не зможуть..

  На завершення кола обміну інформацією учитель експериментального класу Пльонсак В.М. разом з своєю ученицею Кароліною Бєлих організувала руханку для учителів 1-их класів НУШ 2018 року.

            Потім на гімназійному подіумі відбулося віншування учителів, які розпочинають навчання першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти, із врученням  пам’ятних беджів з емблемою форуму та напутніми словами:

  Учителю нової української школи!

  Ввіряємо тобі майбутнє нашої держави – дітей.

  Віримо у твій професіоналізм, чуйне ставлення до дитини,

  розуміння її потреб, сприяння розвитку!

  Діти чекають уваги, душевного тепла та любові!

     28.08.2018 | Aдмін

  Вернутись назад