Новини

  Пам'яті Героїв Крут присвячується…

  29 січня 1918 року в історії України з'явилася нова сторінка, полита молодою кров'ю українських юнаків, назва якої - Крути!  Саме того зимового дня, під залізничною станцією Крути за 130 км від Києва між радянськими військами та невеликим формуванням Української Народної Республіки, яке складалося з 300 курсантів військової школи, студентів і гімназистів прийняли на полі нерівний бій із майже 5-тисячною більшовицькою армією, рішуче відстоюючи право українського народу жити у власній державі.  
        Бій тривав лише п'ять годин. У полон було захоплено і потім розстріляно 28 юнаків. Ціною власного життя юні герої зупинили наступ ворога на Київ. 
        Після цього про подвиг молодих звитяжців забули на більш ніж 70 років, а їхні могили за радянських часів було зруйновано.
        Та в незалежній Україні історичну правду було відновлено. Тому 29 січня поточного року, в Шаргородській районній гімназії відбувся районний просвітницький захід, приурочений 101-й річниці подвигу українських юнаків під Крутами.
         За участю заступників директорів шкіл з виховної роботи, вчителів історії та старшокласників цього освітнього закладу, а ще Шаргородської №1 та Шаргородської №2, Гибалівської та Слободо – Шаргородської шкіл.
        Діти продемонстрували своє бачення і висловили своє ставлення до героїчних сторінок української історії сторічної давності і провели паралель з сучасною історією України, подвигом наших воїнів в зоні АТО, з українськими кіборгами.
        Ведучими були учні гімназії: Лукашик Анастасія та Шалавінський Владислав, які зробили історичний екскурс в минуле.
        Належним чином загальну організаційну складову заходу забезпечили заступник директора з виховної роботи гімназії Павлюк Оксана та педагог – організатор Задорожна Юлія.
        Учні-восьмикласники Шаргородської №1 СЗШ  І-ІІІ ст. представили літературну композицію «А там під Крутами загинути судилось», учень Шаргородської №2 СЗШ І-ІІІ ст. Семко Богдан прочитав вірш «Я - українець», учень Гибалівської школи  Хом’як Андрій декламував «Лист матері». Активну участь в даному заході взяли також учні гімназії: Боднарчук Вікторія, Ковальчуки Назар і Анастасія, Петровська Софія, Лозовська Олеся, Пшелуцька Богдана.
        Весь захід супроводжувався відеопрезентацією. Пісні патріотичного спрямування звучали у виконанні  хору учнів та вокального тріо Шаргородської районної гімназії – керівник (Матейчук Сергій).
        Вразило те, наскільки діти в залі і на сцені проникливо сприймали все почуте і побачене. Дітям, які виступали, було важко приховати своє переживання тих подій.
        В заході прийняв участь начальник відділу освіти райдержадміністрації  Володимир Кутнік, а на завершення перед дітьми виступила директор Шаргородської районної гімназії  Зінаїда Дубчак.    
       Нехай пам'ять про наших Героїв, що загинули під Крутами, буде вічною.   30.01.2019 | Aдмін

  Вернутись назад