Новини

  Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа»

   15 серпня 2012 року делегація Дунаєвецького району Хмельницької області у складі Колісника В.В., заступника  начальника  відділу  освіти,  Козирської А.І., завідуючої  РМК  та Пушко В.М., голови районної  профспілки, в рамках Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» побувала у відділі освіти Шаргородської райдержадміністрації та Шаргородському РМК, відвідала Клекотинську, Михайлівську, Мурафську середні загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, Мурафський ДНЗ, Шаргородську районну гімназію.    

  Делегація ознайомилась з системою роботи  відділу освіти та районного методичного кабінету щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти та проведення Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!».

   Відділ освіти та районний методичний к
  абінет 
  забезпечують виконання нормативних документів щодо впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти та його науково-методичний супровід, що відображено в плануванні та матеріалах методичної роботи, відповідних управлінських рішеннях, зокрема в:
      концепції розвитку освіти Шаргородського району  на період 2009- 2015 р.р., затвердженої колегією відділу освіти 20.01.2009 р.,
      перспективному плані роботи відділу освіти на 2011-2015 р.р.,
      заходах відділу освіти в рамках акції «Дай руку, першокласнику!» та з організації навчально-виховного процесу в 1-их класах ЗНЗ Шаргородського району, затверджених наказом від 16.03.2012 р. №86-В;
      основних напрямках  розвитку науково-методичної служби Шаргородського району на період 2010 – 2015 р.р. (ухвалених методичною радою РМК (протокол № 3 від 28.12.2009 р.);
      плані заходів поетапного впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти на період 2012-2017 р.р.
  Шаргородським РМК  до нового 2012-2013 навчального року  розроблено науково-методичний супровід щодо організації навчально-виховного процесу в 1-му класі, Державний стандарт початкової загальної освіти в таблицях і схемах. В РМК відбулася презентація виставки навчально-методичного забезпечення у відповідності до нових програм, наявні каталоги нової літератури. В системі науково-методичної роботи добре прослідковується співпраця з Вінницьким обласним інститутом післядипломної освіти, використання регіональних посібників з впровадження інноваційних технологій «Сходинки творчості» тощо. Пропагується регіональний досвід роботи Іваниці Г.А.  з навчання грамоти, використання посібників «Малюй - пиши» та «Пригоди Математичної Точки», які мають гриф Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. 
  Найпершою гостинно відчинила свої двері колегам із Хмельниччини Шаргородська районна гімназія.
  До послуг гімназистів створено сучасну навчально-матеріальну базу:
  ·               2 комп’ютерні комплекси з мультимедійним обладнанням;
  ·               спортивний та тренажерний зали, два стадіони, 3 сучасні спортивні майданчики;
  ·   навчально-виховні центри «Літературна Шаргородщина», «Мистецька Шаргородщина», «Історична Шаргородщина», міжнародного співробітництва, зали Поезії, Педагогічної Мудрості та ін.;
  ·   три майстерні, навчально-матеріальна база для викладання автосправи, яка даватиме можливість отримати права водія;
  ·    актова зала для проведення виховних заходів, зборів, засідань, конференцій та інших масових заходів;
  ·        їдальня на 190 посадочних місць.
              Для активного відпочинку під час перерв  в просторих коридорах гімназії встановлено тенісні столи, а  окремі холи обладнано  великими демонстраційними телевізорами.
  Після Шаргородської районної гімназії делегація прибула до Клекотинської СЗШ І-ІІІ ст.

  Делегація Дунаєвецького району відвідала також Михайлівську СЗШ І-ІІІ ст., Мурафський ДНЗ та Мурафську СЗШ І-ІІІ ст. 
  У всіх відвіданих навчальних закладах питання переходу початкової школи на новий стандарт розглядалося на педагогічних радах, нарадах при директорові, шкільних методичних об’єднаннях.
  У рамках Всеукраїнської акції «Дай руку, першокласнику!» у перевірених  закладах проведено якісні ремонти класних кімнат, в яких облаштовані  килимами, іграшками, розвивальними іграми 6 куточків для відпочинку, встановлено парти для батьків першокласників. На території закладів наявні ігрові майданчики для організації дозвілля першокласників, їх відпочинку, організації рухової активності. Першокласники Мурафської СЗШ І-ІІІ ступенів навчаються на базі ДНЗ, де створено всі належні умови: кімната для сну, ігрова кімната, ігровий майданчик, внутрішня вбиральня. Заслуговує позитивної оцінки робота адміністрації Клекотинської СЗШ І-ІІІ ступенів із створення ігрового майданчика для першокласників. Слід відзначити естетичний вигляд навчальних приміщень для 1-класників в Михайлівській та Шаргородській районній гімназії, впорядкованість дидактичного матеріалу, залучення спонсорських надходжень для зміцнення бази кабінетів (придбання іграшок, ТЗН). 
  В Мурафській, Клекотинській СЗШ І-ІІІ І-ІІІ ступенів, Шаргородській районній гімназії для учнів початкових класів функціонують внутрішні вбиральні, а в Клекотинській СЗШ І-ІІІ внутрішня вбиральня збудована виключно для першокласників. В цій же школі внутрішня вбиральня та ігровий майданчик вводяться в дію з 01.09.2012 року.
  В Шаргородській районній гімназії наявний відокремлений гардероб для молодших учнів.
  Поновлено навчально-методичну базу кабінетів початкових класів: стенди, придбано наочні посібники, демонстраційний та роздатковий матеріал (в т.ч. частково за рахунок спонсорських надходжень та коштів батьків). Всі вчителі підготували порт фоліо першокласника.
  В усіх школах комп’ютерні класи підключені до мережі Інтернет; в Мурафській, Клекотинській СЗШ І-ІІІ ступенів, Шаргородській районній гімназії є можливості для використання в навчально-виховному процесі мультимедійних проекторів. на сайті Мурафської СЗШ І-ІІІ ст. відображалася інформація про хід акцій.
  В Клекотинській СЗШ та Шаргородській гімназії, учні яких потребують підвезення, до місць навчання підвозяться шкільними автобусами.
  В Шаргородській районній гімназії та Клекотинській СЗШ організовується вітання першокласників представниками органів місцевого самоврядування, адміністрації закладу, виготовлення ними вітальних листівок першокласникам тощо.
  Скрізь проведено батьківські збори, дні відкритих дверей з метою обговорення проблем   підготовки дітей до шкільного життя, успішної адаптації першокласників (наявні протоколи батьківських зборів, матеріали роботи психологічної служби).
   Організовано медичне обстеження майбутніх першокласників, наявний графік медогляду.
  На 95% здійснено набір учнів до 1-их класів. На 84% забезпечено шкільними підручниками та посібниками першокласників. Проведено медичний огляд учнів на базі районних лікарень за участю вузьких спеціалістів, працівників районної  медико-психолого-педагогічної комісії.
  В серпні 2012 року  в рамках районної конференції відбудеться круглий стіл «Перший крок у школу майбутнього» за участю керівників органів управління, шкіл, представників громадськості, вчителів та батьків першокласників, на яких всебічно розглядатиметься питання переходу початкової школи на нові Державні стандарти початкової загальної освіти.
  Матеріал підготувала завідуюча районним методичним кабінетом - Гуменюк В.А.


  19.08.2012 | Aдмін

  Вернутись назад