Новини

  ДНЮ ВЕЛИКОЇ ПЕРЕМОГИ ПРИСВЯЧУЄТЬСЯ…

     Військово-патріотичне виховання – це процес цілеспрямованого систематичного формування у дітей та молоді почуття патріотизму, духовної та психологічної готовності до виконання громадянського та конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни. Одним із засобів військово-патріотичного виховання є Всеукраїнська військово-патріотична спортивна гра «Зірниця».


      Саме подіям річниці визволення України від фашистських загарбників та річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років передбачено проведення цього заходу, як елементу  з патріотичного виховання молоді, виховання шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу, спрямування роботи з підготовки учасників гри на вивчення героїчних сторінок історії українського народу.
      Команди комплектувалися виключно учнями шкіл 5-9 класів, віком не старше 15 років. Програма гри «Зірниця» складається із – конкурсів, спортивних змагань та воєнізованої естафети.
      Традиційно захід розпочався урочистим шикуванням усіх команд на імпровізованому «стройовому плацу» ДОК ім В. Загурного та коротким мітингом з напутніми словами. Зокрема, передано вітання начальника відділу освіти Шаргородської РДА Кутніка В.О. де зазначено, що «Зірниця» є одним з  етапів виховання молодої людини, під час якого усі представники команд демонструють не лише свою фізичну витривалість, а й розум,  кмітливість, вміння працювати на командний результат.
      В конкурсі строю і пісні команди демонстрували свою вправність у стройовій підготовці, злагодженості дій у проходження з піснею та урочистим маршем. Також мали можливість пофантазувати у виборі форми, девізу, символіки Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» та символіки свого загону. В цьому конкурсі явними лідерами були загони Клекотинської та Рахнівсько-Лісової  №1 СЗШ І-ІІІ ст. які посіли, відповідно, перше та друге місця.
     Учасники Деребчинської СЗШ І-ІІІ ст. продемонстрували найкращі знання у воєнно-історичному конкурсі за періодами Київської Русі, козацької доби, ХХ століття та історії сучасної української армії а також вправно вражали свої «цілі» у конкурсі «Метання гранати».
       Учні Руданської одинадцятирічки продемонстрували кращі за інших знання з визначення умовних знаків топографічної карти, визначення азимуту та відстані на карті, а також практичні  уміння та навички під час руху за азимутом.
  У «Вогневій підготовці» не було рівних представникам Рахнівсько-Лісової №1 СЗШ І-ІІІ ст.. Ними вцілено 377 очок, а це на 100 очок більше ніж було влучено командою, яка посіла друге місце в цьому конкурсі. В неофіційному особистому заліку Руслан Гуцол визнаний кращим  снайпером (42 очки з 5-ти пострілів) а Максим Бабій встановив рекорд районної Зірниці з підтягування (26 разів).
       Шумкова Марина із Слободо-Шаргородської СЗШ більше за всіх, виконала згинання-розгинання рук в упорі лежачи (36 разів).
  Інтрига за право бути загоном №1 в районі зберігалась до самого завершення змагань. Тільки після останнього виду – воєнізованої естафети «Десант» із «смугою снайпера», «смугою перешкод», «зараженої ділянки», «метання «гранати» в ціль», «евакуацією «пораненого» учасника» було розставлено крапки над «І». Як і личить минулорічному переможцю районного та призеру обласного етапів «Зірниці» з цим завданням з честю справився загін Клекотинської школи (керівник загону Ігор Човган). В їхньому активі, крім названих, перемоги у конкурсі «Долікарська допомога», швидкісному бігові на 30м, човниковому бігові 4х9м. Результат напруженої боротьби – перше місце в районному і право участі в обласному етапі «Зірниці» 2013 року, який відбудеться незабаром на базі одної з військових частин Вінниччини.
      З невеликим відставанням друге місце посіла команда Рахнівсько-Лісової №1 а третє Руданської СЗШ І-ІІІ ст.(керівники загонів відповідно Віктор Кривий та Олег Стахов).
      Всі навчальні заклади – учасники районної «Зірниці», які підготували свої загони до досить складного заходу довели що військово-патріотичне виховання учнів як і пам’ять про Велику Перемогу є невід’ємною частиною їх навчально-виховного процесу.
  P.S.
      На певний час навіть організатори заходу повернулися у своє дитинство, у свої команди. І тепер не раз спостерігався у дитячих очах вогник, що свідчить про зацікавленість з їх боку. Такі змагання здатні дати їм не лише безліч позитивних емоцій, а ще дозволяють реалізувати індивідуальні навички з початкової військової підготовки. Було б добре аби в наступні роки на такі заходи виділялися б більші кошти, що дозволить організувати дітям цікавіші, як сьогодні модно казати «квести».
  Головний суддя – директор ДЮСШ 
  О.Шевчук

  Зведений протокол першого етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Зірниця в Шаргородському районі                                                                                 


  29.04.2013 | Aдмін

  Вернутись назад