Новини

  Електронні версії збірників ДПА для 11-х класів виявилися непридатними


      Інститутом інноваційних технологій та змісту освіти оприлюднено електронні версії збірників завдань для державної підсумкової атестації, що містять неповний перелік варіантів завдань
  У 2012 році державна підсумкова атестація учнів 11 класів проводиться за збірниками, затвердженими Міністерством освіти.
     Згідно з листом Міністерства освіти №1/9-61, електронні версії всіх збірників завдань для державної підсумкової атестації мають бути оприлюднені на сайтах Міністерства освіти та Інституту інноваційних технологій не пізніше 1 квітня 2012 року.
     Крім того, 27 лютого Інститутом інноваційних технологій затверджено графік розміщення електронних версій збірників завдань для підсумкової атестації, у відповідності з яким збірники для 11 класу мали бути оприлюднені у період з 5 по 7 березня 2012 року.
     7 березня Інститут інноваційних технологій розмістив на своєму сайті електронні версії збірників завдань ДПА для 11 класу, але більшість збірників розміщені у скороченому вигляді, що унеможливлює їх практичне використання.
     Зокрема, електронні версії збірників завдань з історії України, математики, фізики, хімії, біології, української мови, української літератури та інших предметів містять значно меншу кількість варіантів завдань ніж їх паперові версії, що є у вільному продажу.
     Крім того, взагалі не оприлюднені збірники завдань для проведення державної підсумкової атестації з мов нацменшин – угорської, кримськотатарської, молдовської, польської та румунської.
     Згідно з графіком розміщення електронних версій збірників завдань ДПА-2012, у період з 12 до 15 березня мають бути оприлюдненні електронні версії збірників для підсумкової атестації учнів 9-х класів.
     Нагадаємо, 3 березня оприлюднені збірники завдань для державної підсумкової атестації учнів 4-х класів.
  За матеріалами: Освіта.ua
  12.03.2012 | Aдмін | Читати далі

  З святом краси і любові - 8 Березня!

  07.03.2012 | Aдмін | Читати далі

  Педспартакіада продовжується

  Відповідно до плану роботи відділу освіти Шаргородської РДА 18 лютого відбулись зональні а 25 лютого 2012 року фінальні змагання з шахів, шашок та настільного тенісу серед чоловіків та жінок за програмою педагогічної Спартакіади працівників освіти Шаргородського району 2012 року. В цьому заході взяли участь 53 учасники з 28 закладів освіти.
  За підсумками змагань з шахів (гол. суддя Іванчук О.П.) переможцями та призерами стали:
  Серед чоловіків:
  ·         Загурний Леонід (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Берещук Юрій (Івашковецька СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Коломієць Василь (Федорівська СЗШ І-ІІІ ступенів).
  Серед жінок:
  ·         Лахман Світлана (Федорівська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Кучмій Наталія (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Задорожна Тетяна (Рахнівсько-Лісова №1 СЗШ І-ІІІ ступенів).
   В  змаганнях з шашок (гол. суддя Мельник В.В.) переможцями та призерами стали:
  Серед чоловіків:
  ·         Шкварук Валерій (Шаргородська №2 СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Мануляк Анатолій (Перепільчинецька СЗШ І-ІІ ступенів);
  ·         Пльонсак Іван (Довжанська СЗШ І-ІІІ ступенів).
  Серед  жінок:
  ·         Халімон Тетяна (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Сенчишена Наталія (Шаргородська районна гімназія);
  ·         Богацька Наталія (Шаргородська №1 СЗШ І-ІІІ ступенів).
   Рейтинг змагань з настільного тенісу (гол. суддя Бацалай Ю.О.) очолили:
  Серед чоловіків:
  ·         Шпак Віталій (Пасинківська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Мельник Сергій (Пеньківська СЗШ І-ІІ ступенів).
  Серед жінок:
  ·         Яренчак Людмила (Івашковецька СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Маковей Ольга (Пасинківська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Сорочишена Тетяна (Рахнівсько-Лісова №2 СЗШ І-ІІІ ступенів).
   Після п’яти видів змагань в загальнокомандному заліку лідирує Джуринська СЗШ І-ІІІ ст. (597,5 очок). Друге і третє місця посідають Шаргородська №2 СЗШ І-ІІІ ст. (514 очок) та Шаргородська районна гімназія (510 очок)
   Головний суддя педагогічної Спартакіади -
   директор Шаргородської ДЮСШ                                               О.Шевчук
  05.03.2012 | Aдмін | Читати далі

  Електронні версії збірників завдань ДПА будуть оприлюднені найближчим часом


      Учні та вчителі шкіл отримають можливість користуватися електронними версіями збірників завдань для державної підсумкової атестації протягом першої половини березня
      Інститут інноваційних технологій і змісту освіти повідомив про дати публікації електронних версій збірників завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х, 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів з предметів інваріантної складової типових навчальних планів.
      Електронні збірники завдань ДПА-2012 будуть оприлюднені з метою їх практичного використання в процесі підготовки та проведення державної підсумкової атестації учнів шкіл.
      Відповідно до наданого графіку збірники завдань ДПА-2012 будуть розміщуватися на офіційних сайтах поетапно. Отже першими будуть оприлюдненні збірники завдань для початкової школи, їх буде розміщено з 1 до 3 березня.
      Протягом 5-7 березня будуть розміщенні збірники завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів 11-х класів, а у період з 12 до 15 березня доступ до електронних версій збірників завдань отримають учні 9-х класів.
      Зазначимо, що підсумкова атестація у початковій школі відбуватиметься з 11 до 20 травня, в основній з 14 до 30 травня, в старшій школі з 4 по 11 травня 2012 року.
      В основній та старшій школі атестація розпочнеться іспитом з української мови, що є обов’язковим предметом атестації для всіх школярів, а завдання традиційно буде оголошено у день проведення атестації по телебаченню та радіо.
      Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів буде проведена з трьох предметів у письмовій формі. У 9-х класах атестація учнів відбудеться з п'яти предметів.
    Атестація у 4-х, 9-х та 11-х класах буде проводитися за збірниками, затвердженими наказами Міністерства освіти.
    У Міністерстві освіти повідомили, що для проведення ДПА з української мови, регіональним управлінням освіти буде безкоштовно надіслано збірники диктантів (9 клас) та переказів (11 клас), у відповідності до кількості навчальних закладів.
    Також будуть надіслані збірники ДПА з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання.
    Детальніше про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2012 році
  Посилання за темою:
  > Детальніше про державну підсумкову атестацію в старшій школі у 2012 році. ДПА 11 клас

  За матеріалами:

  Освіта.ua
  29.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Змінено графік проведення ДПА з української мови у 9-х класах

   

       Міністерством освіти змінено дату проведення державної підсумкової атестації з української мови для учнів 9-х класів. ДПА розпочнеться днем раніше.
     Міністерство освіти і науки повідомило регіональні управління освіти,Інститути післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітні
  навчальні заклади про зміни у графіку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.
      Відповідним листом, що підписаний заступником міністра Борисом Жебровським, внесено зміни до листа міністерства №1/9-61,
  яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення ДПА у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році.
      Отже, 2011/12 навчальний рік для учнів 9-х класів буде завершено 11 травня (замість 14 травня), а атестація розпочнеться 14 травня (замість 15 травня) диктантом з української мови.
      Причини зміни дати проведення атестації не повідомляються. Дати проведення підсумкової
  атестації учнів початкової та старшої школи не змінено.
      Нагадаємо, у цьому навчальному році навчальні заняття у 1–8 та 10 класах завершаться 25 травня, а в 11 класах – 3 травня 2012 року.
      Зазначимо, що у 4-х, 9-х та 11-х класах атестація буде проведена за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти, крім іспиту з технологій для учнів технологічного профілю. Перелік збірників визначений відповідним листом освітнього відомства.
      Електронні версії всіх збірників завдань ДПА-2012 мають бути оприлюднені не пізніше 1 квітня.
      Детальніше про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2012 році
  За матеріалами: Освіта.ua

   

  16.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Педагогічне навантаження вчителів початкових класів

      Роз’яснення відділу соціально-економічного захисту працівників освіти ЦК Профспілки щодо порядку встановлення педагогічного навантаження учителів початкових класів
      Питання педагогічного навантаження вчителя унормовано в ряді нормативних актів.
      Відповідно до ст.25 Закону України "Про загальну середню освіту" обсяг педагогічного навантаження вчителя включає 18 навчальних годин впродовж навчального тижня, що становлять тарифну ставку заробітної плати.
       Згідно з п.64 Інстуркції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами і доповненнями), тривалість викладацької роботи вчителя для встановлення йому ставки заробітної плати складає 18 годин на тиждень.
      В цьому ж пункті зазначено, що ставки заробітної плати учителів, як і ряду інших педагогічних працівників, встановлюються, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин).
       Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника.
      Щодо тривалості уроків, то вона визначена в ст.16 Закону України "Про загальну середню освіту", п.43 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад", п.4.9 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН (затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 № 63, погоджені листом Міністерства освіти і науки України 05.06.2001 № 1/12-1459). Відповідно до зазначених
  документів тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин.
      Тривалість перерв унормована п.46 Положення про загальноосвітній навчальний заклад (постанова № 778), яким передбачено наступне: тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) - 20 хвилин.
      Відповідно до п. 9.7 ДСанПіН тривалість перерв між уроками для учнів першого класу повинна бути не меншою 15 хвилин, для всіх інших класів - 10 хвилин; великої перерви (після 2-го уроку) - 30 хв. Замість однієї великої перерви можна після 2-го і 3-го уроків влаштовувати 20-хвилинні перерви.
     У зв’язку із запровадженням з 1 вересня 1999/2000 навчального року зазначеної вище тривалості уроків у початкових класах Міністерством освіти України було направлено на місця відповідний лист від 27.10.99 р. № 1/9-419 "Про тривалість уроків у початкових класах". В листі, зокрема, зазначено, що з метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження діючої норми педагогічного навантаження вчителів відповідно збільшується тривалість перерв між уроками. У цьому випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.
     Разом з тим варто зазначити, що Законом України "Про загальну середню освіту" (ст.16 п.5) передбачена можливість зміни встановленої тривалості уроків, що допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби. При цьому у початкових класах тривалість уроків не може перевищувати встановлених законом норм.
     Для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять (наприклад, замість 3 уроків по 40 хвилин можна проводити 4 - по 30 хвилин) або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не повинно призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого при тарифікації.
     Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться у класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя.
    За матеріалами відділу соціально-економічного захисту працівників освіти ЦК Профспілки
  За матеріалами:Освіта.ua
  13.02.2012 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 «55» 56 57 58 59 60 61 62 63 64
  Всього новин: 382