Новини

  Змінено графік проведення ДПА з української мови у 9-х класах

   

       Міністерством освіти змінено дату проведення державної підсумкової атестації з української мови для учнів 9-х класів. ДПА розпочнеться днем раніше.
     Міністерство освіти і науки повідомило регіональні управління освіти,Інститути післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітні
  навчальні заклади про зміни у графіку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.
      Відповідним листом, що підписаний заступником міністра Борисом Жебровським, внесено зміни до листа міністерства №1/9-61,
  яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення ДПА у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році.
      Отже, 2011/12 навчальний рік для учнів 9-х класів буде завершено 11 травня (замість 14 травня), а атестація розпочнеться 14 травня (замість 15 травня) диктантом з української мови.
      Причини зміни дати проведення атестації не повідомляються. Дати проведення підсумкової
  атестації учнів початкової та старшої школи не змінено.
      Нагадаємо, у цьому навчальному році навчальні заняття у 1–8 та 10 класах завершаться 25 травня, а в 11 класах – 3 травня 2012 року.
      Зазначимо, що у 4-х, 9-х та 11-х класах атестація буде проведена за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти, крім іспиту з технологій для учнів технологічного профілю. Перелік збірників визначений відповідним листом освітнього відомства.
      Електронні версії всіх збірників завдань ДПА-2012 мають бути оприлюднені не пізніше 1 квітня.
      Детальніше про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2012 році
  За матеріалами: Освіта.ua

   

  16.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Педагогічне навантаження вчителів початкових класів

      Роз’яснення відділу соціально-економічного захисту працівників освіти ЦК Профспілки щодо порядку встановлення педагогічного навантаження учителів початкових класів
      Питання педагогічного навантаження вчителя унормовано в ряді нормативних актів.
      Відповідно до ст.25 Закону України "Про загальну середню освіту" обсяг педагогічного навантаження вчителя включає 18 навчальних годин впродовж навчального тижня, що становлять тарифну ставку заробітної плати.
       Згідно з п.64 Інстуркції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами і доповненнями), тривалість викладацької роботи вчителя для встановлення йому ставки заробітної плати складає 18 годин на тиждень.
      В цьому ж пункті зазначено, що ставки заробітної плати учителів, як і ряду інших педагогічних працівників, встановлюються, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин).
       Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника.
      Щодо тривалості уроків, то вона визначена в ст.16 Закону України "Про загальну середню освіту", п.43 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад", п.4.9 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН (затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 № 63, погоджені листом Міністерства освіти і науки України 05.06.2001 № 1/12-1459). Відповідно до зазначених
  документів тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин.
      Тривалість перерв унормована п.46 Положення про загальноосвітній навчальний заклад (постанова № 778), яким передбачено наступне: тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) - 20 хвилин.
      Відповідно до п. 9.7 ДСанПіН тривалість перерв між уроками для учнів першого класу повинна бути не меншою 15 хвилин, для всіх інших класів - 10 хвилин; великої перерви (після 2-го уроку) - 30 хв. Замість однієї великої перерви можна після 2-го і 3-го уроків влаштовувати 20-хвилинні перерви.
     У зв’язку із запровадженням з 1 вересня 1999/2000 навчального року зазначеної вище тривалості уроків у початкових класах Міністерством освіти України було направлено на місця відповідний лист від 27.10.99 р. № 1/9-419 "Про тривалість уроків у початкових класах". В листі, зокрема, зазначено, що з метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження діючої норми педагогічного навантаження вчителів відповідно збільшується тривалість перерв між уроками. У цьому випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.
     Разом з тим варто зазначити, що Законом України "Про загальну середню освіту" (ст.16 п.5) передбачена можливість зміни встановленої тривалості уроків, що допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби. При цьому у початкових класах тривалість уроків не може перевищувати встановлених законом норм.
     Для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять (наприклад, замість 3 уроків по 40 хвилин можна проводити 4 - по 30 хвилин) або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не повинно призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого при тарифікації.
     Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться у класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя.
    За матеріалами відділу соціально-економічного захисту працівників освіти ЦК Профспілки
  За матеріалами:Освіта.ua
  13.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Батьки можуть самостійно вирішувати питання про відвідування дитиною школи в період морозу

   

      Напередодні очікуваного зниження температури повітря у Міністерстві освіти надали роз’яснення щодо відвідування школярами навчальних закладів у цей період.
       У зв’язку з прогнозованим зниженням температури, у Міністерстві освіти повідомили, що враховуючи Державні санітарні правила і норми (ДСанПіН 5.5.2.008-01) відповідним наказом міністерства чітко вказані температури, при яких призупиняються заняття в школах.
       Рішення про призупинення навчального процесу приймається у кожному регіоні окремо, з урахуванням прогнозу Українського гідрометеорологічного центру щодо денних температур.
       У Міносвіти також повідомили, що з врахуванням територіальних природних особливостей, різної реакції дітей на мороз, сімейних обставин, відстані до місця навчання батьки можуть самостійно прийняти рішення про невідвідування дитиною навчального закладу, навіть, якщо навчально-виховний процес у ньому не призупинено.
      Керівники закладів освіти попереджені про лояльне ставлення до учнів, які відсутні на заняттях за рішенням батьків. Водночас батьки мають повідомити адміністрацію школи про своє рішення, зазначили в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.
      Нагадаємо, наприкінці січня міністерством видано наказ про роботу навчальних закладів в умовах низьких температур, яким керівникам регіональних управлінь освіти рекомендовано при зниженні температури повітря до мінус 20 градусів Цельсія приймати рішення про призупинення навчально–виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах.
   Посилання за темою:
  09.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Районний конкурс естрадної пісні «Музична парасолька»

      02.02.2012 року на базі БДЮТу пройшов конкурс естрадної пісні «Музична парасолька». У даному заході прийняли  участь учні 15 загальноосвітніх шкіл району та БДЮТу: Дерев‘янська , Плебанівська, Покутинська, Конатковецька, Мурафська, Козлівська, Пасинківська, Руданська, Шаргородська №1, Носиківська,  Михайлівська, Буднянська, Клекотинська, Шаргородська районна гімназія, Рахнівсько-Лісова №1 СЗШ.
  Згідно положення про конкурс, кожен учасник повинен представити одну пісню естрадного жанру українською мовою, іншу ( за вибором). Танцювальний колектив представляє танець.
  За рішенням журі, на основі підсумкового протоколу районного позашкільного заходу переможцями та призерами визначені:

   Серед дуетів:

  І місце – Шаргало Аліна, Куйбіда Анна ( Козлівська СЗШ);

  ІІ місце – Бабко Олеся, Бабко Олена ( Покутинська СЗШ);

  ІІІ місце – Семенюк Артур, Осадчук – Арап Каріна ( Буднянська СЗШ).

  Серед вокалістів:

  Вікова категорія 6-9 років:

  І місце – Свідніцький Артур  Мурафська СЗШ);

  ІІ місце – Кухаренко Катерина ( Плебанівська СЗШ);

  ІІІ місце – Мартазіна Каріна ( Шаргородська районна гімназія);

  4 місце – Бобчак Вікторія ( Клекотинська СЗШ);

                   Змерзлюк Микола ( Козлівська СЗШ);

  5 місце – Богачук Яна ( Руданська СЗШ).

  Вікова категорія 10-13 років:

  І місце – Фесюк Вікторія (Дерев‘янська СЗШ);

                Храпко Яна ( Пасинківська СЗШ);

  ІІ місце –    Коваль Влада ( Руданська СЗШ);

                Філіпішена Настя ( Рахнівсько-Лісова СЗШ №1);

  ІІІ місце – Семенюк Артур  ( Буднянська СЗШ);

                    Оплаканська Тетяна ( Плебанівська СЗШ)

  4 місце – Пацьора Діана (Козлівська СЗШ);

  5 місце – Немченко Адріана ( Шаргородська СЗШ №1).

  Вікова категорія 14-16 років:

  І місце -  Самборська Оксана ( БДЮТ);

                  Підпенько Ярослава (Мурафська СЗШ);

  ІІ місце –  Степанюк Михайло ( Михайлівська СЗШ);

  ІІІ місце – Лєбєдєв Олександр ( Михайлівська СЗШ);

                   Оплаканська Інна ( Плебанівська СЗШ);

  4 місце – Мичак Анна ( Дерев‘янська СЗШ);

  5 місце – Мотишена Богдана  ( Шаргородська районна гімназія).

        У конкурсі взяв участь один танцювальний колектив БДЮТу гурт «Асорті» ( старша вікова група).

  Директор БДЮТу  Ю.Буряк

  08.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  До уваги медичних працівників, які працюють в закладах освіти!


      18 січня 2012 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 23 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2009 р. № 1418» щодо встановлення надбавки за вислугу років медичним працівникам, зокрема лікарям та медичним сестрам, які працюють в закладах освіти.
        Звертаємо увагу, що з лютого 2012 року, у зв’язку із прийняттям зазначеного нормативно-правового акту, до стажу
  роботи для виплати надбавки за вислугу років таким працівникам зараховуються також періоди військової служби, служби в органах та підрозділах цивільного захисту, служби в Держспецзв’язку та в підрозділах Держспецтрансслужби, служби осіб рядового і начальницького складу у Збройних силах. Інших військових формуваннях і правоохоронних органах України та колишнього СРСР.

       Також звертаємо увагу на те, що така надбавка за вислугу років включається до загального доходу працівника як складова заробітної плати і не має разового характеру.


  За матеріалами http://mon.gov.ua
  04.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  До уваги керівників навчальних закладів та батьків!

  Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України ще раз нагадує, що відповідно до наказу Міністерства від 27 січня 2012 року № 81 «Про роботу навчальних закладів в у мовах низьких температур», доручено приймати рішення про призупинення навчально-виховного процесу Міністру освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, керівникам дошкільних, загальноосвітніх, інтернатних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, незалежно від форм власності і підпорядкування при зниженні температури повітря до мінус 20 градусів Цельсія.
       Для прийняття рішення щодо функціонування дошкільних, загальноосвітніх, інтернатних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та підвищення кваліфікації, незалежно від форм власності і підпорядкування МОНмолодьспорту рекомендує місцевим органам  виконавчої влади  та  керівникам  навчальних  закладів, батькам, користуватися офіційними прогнозами на наступну добу Українського гідрометеорологічного центру (http://www.meteo.com.ua).
   
  30.01.2012 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 «61» 62 63 64 65 66 67 68 69
  Всього новин: 414