Новини

  Педспартакіада продовжується

  Відповідно до плану роботи відділу освіти Шаргородської РДА 18 лютого відбулись зональні а 25 лютого 2012 року фінальні змагання з шахів, шашок та настільного тенісу серед чоловіків та жінок за програмою педагогічної Спартакіади працівників освіти Шаргородського району 2012 року. В цьому заході взяли участь 53 учасники з 28 закладів освіти.
  За підсумками змагань з шахів (гол. суддя Іванчук О.П.) переможцями та призерами стали:
  Серед чоловіків:
  ·         Загурний Леонід (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Берещук Юрій (Івашковецька СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Коломієць Василь (Федорівська СЗШ І-ІІІ ступенів).
  Серед жінок:
  ·         Лахман Світлана (Федорівська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Кучмій Наталія (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Задорожна Тетяна (Рахнівсько-Лісова №1 СЗШ І-ІІІ ступенів).
   В  змаганнях з шашок (гол. суддя Мельник В.В.) переможцями та призерами стали:
  Серед чоловіків:
  ·         Шкварук Валерій (Шаргородська №2 СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Мануляк Анатолій (Перепільчинецька СЗШ І-ІІ ступенів);
  ·         Пльонсак Іван (Довжанська СЗШ І-ІІІ ступенів).
  Серед  жінок:
  ·         Халімон Тетяна (Джуринська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Сенчишена Наталія (Шаргородська районна гімназія);
  ·         Богацька Наталія (Шаргородська №1 СЗШ І-ІІІ ступенів).
   Рейтинг змагань з настільного тенісу (гол. суддя Бацалай Ю.О.) очолили:
  Серед чоловіків:
  ·         Шпак Віталій (Пасинківська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Мельник Сергій (Пеньківська СЗШ І-ІІ ступенів).
  Серед жінок:
  ·         Яренчак Людмила (Івашковецька СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Маковей Ольга (Пасинківська СЗШ І-ІІІ ступенів);
  ·         Сорочишена Тетяна (Рахнівсько-Лісова №2 СЗШ І-ІІІ ступенів).
   Після п’яти видів змагань в загальнокомандному заліку лідирує Джуринська СЗШ І-ІІІ ст. (597,5 очок). Друге і третє місця посідають Шаргородська №2 СЗШ І-ІІІ ст. (514 очок) та Шаргородська районна гімназія (510 очок)
   Головний суддя педагогічної Спартакіади -
   директор Шаргородської ДЮСШ                                               О.Шевчук
  05.03.2012 | Aдмін | Читати далі

  Електронні версії збірників завдань ДПА будуть оприлюднені найближчим часом


      Учні та вчителі шкіл отримають можливість користуватися електронними версіями збірників завдань для державної підсумкової атестації протягом першої половини березня
      Інститут інноваційних технологій і змісту освіти повідомив про дати публікації електронних версій збірників завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів 4-х, 9-х, 11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів з предметів інваріантної складової типових навчальних планів.
      Електронні збірники завдань ДПА-2012 будуть оприлюднені з метою їх практичного використання в процесі підготовки та проведення державної підсумкової атестації учнів шкіл.
      Відповідно до наданого графіку збірники завдань ДПА-2012 будуть розміщуватися на офіційних сайтах поетапно. Отже першими будуть оприлюдненні збірники завдань для початкової школи, їх буде розміщено з 1 до 3 березня.
      Протягом 5-7 березня будуть розміщенні збірники завдань для проведення державної підсумкової атестації учнів 11-х класів, а у період з 12 до 15 березня доступ до електронних версій збірників завдань отримають учні 9-х класів.
      Зазначимо, що підсумкова атестація у початковій школі відбуватиметься з 11 до 20 травня, в основній з 14 до 30 травня, в старшій школі з 4 по 11 травня 2012 року.
      В основній та старшій школі атестація розпочнеться іспитом з української мови, що є обов’язковим предметом атестації для всіх школярів, а завдання традиційно буде оголошено у день проведення атестації по телебаченню та радіо.
      Державна підсумкова атестація для випускників 11-х класів буде проведена з трьох предметів у письмовій формі. У 9-х класах атестація учнів відбудеться з п'яти предметів.
    Атестація у 4-х, 9-х та 11-х класах буде проводитися за збірниками, затвердженими наказами Міністерства освіти.
    У Міністерстві освіти повідомили, що для проведення ДПА з української мови, регіональним управлінням освіти буде безкоштовно надіслано збірники диктантів (9 клас) та переказів (11 клас), у відповідності до кількості навчальних закладів.
    Також будуть надіслані збірники ДПА з російської мови для загальноосвітніх навчальних закладів з російською мовою навчання.
    Детальніше про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2012 році
  Посилання за темою:
  > Детальніше про державну підсумкову атестацію в старшій школі у 2012 році. ДПА 11 клас

  За матеріалами:

  Освіта.ua
  29.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Змінено графік проведення ДПА з української мови у 9-х класах

   

       Міністерством освіти змінено дату проведення державної підсумкової атестації з української мови для учнів 9-х класів. ДПА розпочнеться днем раніше.
     Міністерство освіти і науки повідомило регіональні управління освіти,Інститути післядипломної педагогічної освіти та загальноосвітні
  навчальні заклади про зміни у графіку проведення державної підсумкової атестації учнів 9-х класів з української мови.
      Відповідним листом, що підписаний заступником міністра Борисом Жебровським, внесено зміни до листа міністерства №1/9-61,
  яким визначено порядок закінчення навчального року та проведення ДПА у загальноосвітніх навчальних закладах в 2011/2012 навчальному році.
      Отже, 2011/12 навчальний рік для учнів 9-х класів буде завершено 11 травня (замість 14 травня), а атестація розпочнеться 14 травня (замість 15 травня) диктантом з української мови.
      Причини зміни дати проведення атестації не повідомляються. Дати проведення підсумкової
  атестації учнів початкової та старшої школи не змінено.
      Нагадаємо, у цьому навчальному році навчальні заняття у 1–8 та 10 класах завершаться 25 травня, а в 11 класах – 3 травня 2012 року.
      Зазначимо, що у 4-х, 9-х та 11-х класах атестація буде проведена за збірниками завдань, затвердженими Міністерством освіти, крім іспиту з технологій для учнів технологічного профілю. Перелік збірників визначений відповідним листом освітнього відомства.
      Електронні версії всіх збірників завдань ДПА-2012 мають бути оприлюднені не пізніше 1 квітня.
      Детальніше про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2012 році
  За матеріалами: Освіта.ua

   

  16.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Педагогічне навантаження вчителів початкових класів

      Роз’яснення відділу соціально-економічного захисту працівників освіти ЦК Профспілки щодо порядку встановлення педагогічного навантаження учителів початкових класів
      Питання педагогічного навантаження вчителя унормовано в ряді нормативних актів.
      Відповідно до ст.25 Закону України "Про загальну середню освіту" обсяг педагогічного навантаження вчителя включає 18 навчальних годин впродовж навчального тижня, що становлять тарифну ставку заробітної плати.
       Згідно з п.64 Інстуркції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 (із змінами і доповненнями), тривалість викладацької роботи вчителя для встановлення йому ставки заробітної плати складає 18 годин на тиждень.
      В цьому ж пункті зазначено, що ставки заробітної плати учителів, як і ряду інших педагогічних працівників, встановлюються, виходячи із затрат робочого часу в астрономічних годинах (60 хвилин).
       Короткі перерви, передбачені між уроками, є робочим часом педагогічного працівника.
      Щодо тривалості уроків, то вона визначена в ст.16 Закону України "Про загальну середню освіту", п.43 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 778 "Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад", п.4.9 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу ДСанПіН (затверджені Постановою Головного державного санітарного лікаря України 14.08.2001 № 63, погоджені листом Міністерства освіти і науки України 05.06.2001 № 1/12-1459). Відповідно до зазначених
  документів тривалість уроків у загальноосвітніх навчальних закладах становить: у перших класах - 35 хвилин, у других - четвертих класах - 40 хвилин, у п'ятих - одинадцятих класах - 45 хвилин.
      Тривалість перерв унормована п.46 Положення про загальноосвітній навчальний заклад (постанова № 778), яким передбачено наступне: тривалість перерв між уроками встановлюється з урахуванням потреби в організації активного відпочинку і харчування учнів, але не менш як 10 хвилин, великої перерви (після другого або третього уроку) - 20 хвилин.
      Відповідно до п. 9.7 ДСанПіН тривалість перерв між уроками для учнів першого класу повинна бути не меншою 15 хвилин, для всіх інших класів - 10 хвилин; великої перерви (після 2-го уроку) - 30 хв. Замість однієї великої перерви можна після 2-го і 3-го уроків влаштовувати 20-хвилинні перерви.
     У зв’язку із запровадженням з 1 вересня 1999/2000 навчального року зазначеної вище тривалості уроків у початкових класах Міністерством освіти України було направлено на місця відповідний лист від 27.10.99 р. № 1/9-419 "Про тривалість уроків у початкових класах". В листі, зокрема, зазначено, що з метою створення сприятливих умов для організації відпочинку молодших школярів та збереження діючої норми педагогічного навантаження вчителів відповідно збільшується тривалість перерв між уроками. У цьому випадку додатковий облік і компенсація навчального часу не проводиться.
     Разом з тим варто зазначити, що Законом України "Про загальну середню освіту" (ст.16 п.5) передбачена можливість зміни встановленої тривалості уроків, що допускається за погодженням з відповідними органами управління освітою та органами державної санітарно-епідеміологічної служби. При цьому у початкових класах тривалість уроків не може перевищувати встановлених законом норм.
     Для збереження сумарного навантаження в астрономічних годинах учнів (навчального) та вчителів (педагогічного) при зменшенні тривалості уроків допускається збільшення кількості занять (наприклад, замість 3 уроків по 40 хвилин можна проводити 4 - по 30 хвилин) або навчальних днів. Збільшення кількості уроків у зв’язку із скороченням їх тривалості не повинно призводити до зміни педагогічного навантаження вчителів, установленого при тарифікації.
     Зменшення тривалості уроків без збереження сумарного навчального навантаження учнів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять і консультацій. Облік таких занять ведеться у класному журналі на спеціальній сторінці, де фіксується дата, тривалість, тема додаткового заняття або консультації, ставиться підпис учителя.
    За матеріалами відділу соціально-економічного захисту працівників освіти ЦК Профспілки
  За матеріалами:Освіта.ua
  13.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Батьки можуть самостійно вирішувати питання про відвідування дитиною школи в період морозу

   

      Напередодні очікуваного зниження температури повітря у Міністерстві освіти надали роз’яснення щодо відвідування школярами навчальних закладів у цей період.
       У зв’язку з прогнозованим зниженням температури, у Міністерстві освіти повідомили, що враховуючи Державні санітарні правила і норми (ДСанПіН 5.5.2.008-01) відповідним наказом міністерства чітко вказані температури, при яких призупиняються заняття в школах.
       Рішення про призупинення навчального процесу приймається у кожному регіоні окремо, з урахуванням прогнозу Українського гідрометеорологічного центру щодо денних температур.
       У Міносвіти також повідомили, що з врахуванням територіальних природних особливостей, різної реакції дітей на мороз, сімейних обставин, відстані до місця навчання батьки можуть самостійно прийняти рішення про невідвідування дитиною навчального закладу, навіть, якщо навчально-виховний процес у ньому не призупинено.
      Керівники закладів освіти попереджені про лояльне ставлення до учнів, які відсутні на заняттях за рішенням батьків. Водночас батьки мають повідомити адміністрацію школи про своє рішення, зазначили в Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту.
      Нагадаємо, наприкінці січня міністерством видано наказ про роботу навчальних закладів в умовах низьких температур, яким керівникам регіональних управлінь освіти рекомендовано при зниженні температури повітря до мінус 20 градусів Цельсія приймати рішення про призупинення навчально–виховного процесу у загальноосвітніх навчальних закладах.
   Посилання за темою:
  09.02.2012 | Aдмін | Читати далі

  Районний конкурс естрадної пісні «Музична парасолька»

      02.02.2012 року на базі БДЮТу пройшов конкурс естрадної пісні «Музична парасолька». У даному заході прийняли  участь учні 15 загальноосвітніх шкіл району та БДЮТу: Дерев‘янська , Плебанівська, Покутинська, Конатковецька, Мурафська, Козлівська, Пасинківська, Руданська, Шаргородська №1, Носиківська,  Михайлівська, Буднянська, Клекотинська, Шаргородська районна гімназія, Рахнівсько-Лісова №1 СЗШ.
  Згідно положення про конкурс, кожен учасник повинен представити одну пісню естрадного жанру українською мовою, іншу ( за вибором). Танцювальний колектив представляє танець.
  За рішенням журі, на основі підсумкового протоколу районного позашкільного заходу переможцями та призерами визначені:

   Серед дуетів:

  І місце – Шаргало Аліна, Куйбіда Анна ( Козлівська СЗШ);

  ІІ місце – Бабко Олеся, Бабко Олена ( Покутинська СЗШ);

  ІІІ місце – Семенюк Артур, Осадчук – Арап Каріна ( Буднянська СЗШ).

  Серед вокалістів:

  Вікова категорія 6-9 років:

  І місце – Свідніцький Артур  Мурафська СЗШ);

  ІІ місце – Кухаренко Катерина ( Плебанівська СЗШ);

  ІІІ місце – Мартазіна Каріна ( Шаргородська районна гімназія);

  4 місце – Бобчак Вікторія ( Клекотинська СЗШ);

                   Змерзлюк Микола ( Козлівська СЗШ);

  5 місце – Богачук Яна ( Руданська СЗШ).

  Вікова категорія 10-13 років:

  І місце – Фесюк Вікторія (Дерев‘янська СЗШ);

                Храпко Яна ( Пасинківська СЗШ);

  ІІ місце –    Коваль Влада ( Руданська СЗШ);

                Філіпішена Настя ( Рахнівсько-Лісова СЗШ №1);

  ІІІ місце – Семенюк Артур  ( Буднянська СЗШ);

                    Оплаканська Тетяна ( Плебанівська СЗШ)

  4 місце – Пацьора Діана (Козлівська СЗШ);

  5 місце – Немченко Адріана ( Шаргородська СЗШ №1).

  Вікова категорія 14-16 років:

  І місце -  Самборська Оксана ( БДЮТ);

                  Підпенько Ярослава (Мурафська СЗШ);

  ІІ місце –  Степанюк Михайло ( Михайлівська СЗШ);

  ІІІ місце – Лєбєдєв Олександр ( Михайлівська СЗШ);

                   Оплаканська Інна ( Плебанівська СЗШ);

  4 місце – Мичак Анна ( Дерев‘янська СЗШ);

  5 місце – Мотишена Богдана  ( Шаргородська районна гімназія).

        У конкурсі взяв участь один танцювальний колектив БДЮТу гурт «Асорті» ( старша вікова група).

  Директор БДЮТу  Ю.Буряк

  08.02.2012 | Aдмін | Читати далі
  Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 «62» 63 64 65 66 67 68 69 70 71
  Всього новин: 422